Nemecko vyhráva majstrovstvá sveta 2014

Toto je koniec majstrovstiev sveta 2014, na ktorých tímy vychádzali so vztýčenou hlavou, ostatné (vrátane Talianska) s chvostom medzi nohami.

Je to Nemecko, ktoré získalo pohár týchto majstrovstiev sveta, keď ukázalo tím viac ako na vrchole tohto titulu a brankára Neuera, ktorý sa ukázal byť jedným z najlepších na celom turnaji. Po neuveriteľnom výsledku získanom proti Brazília, štvrtá klasifikovaná a porazená v semifinále, 7: 1, tím Joachima Löwa môže spievať víťazstvo a oslavovať. Nemecko naposledy zdvihlo pohár v roku 1990 proti Argentíne. Je to pre nich už 4. víťazstvo na MS, po odohraní 8 finále.

Prvý polčas, ktorý skončil 0: 0, ale v ktorom Messi neustále hľadal dvere pre svoju Argentínu, strelený gól (opäť z Argentíny), ale mimo hry a tesný únik vďaka Boatengovi. Čas strávený dvoma minútami zranenia Nemecko sa zdá byť agresívnejšie, napriek väčšiemu držaniu lopty.

V druhom polčase sa odohralo niekoľko dobrých príležitostí pre Argentínu i Nemecko. Oba tímy sa však delili o vynikajúce držanie lopty, kvalitné frázovanie a veľmi zaujímavú hru. Vďaka tomu sa z tohto finálového zápasu stala hra, v ktorej sa divákom nedarilo. nádych a išlo sa rovno do predĺženia, v ktorom videli dva unavené tímy, ktoré sa ani na konci prvého z dvoch polčasov ničím nekončia.
V druhej presilovke sa Nemecko ujalo vedenia v 112. minúte zásluhou Götzeho, rozprávkovou hrou ako skutočný šampión. Zápas, ktorý sa zdal nekonečný, ale skutočne ukázal dva tímy, ktoré ukázali, prečo si zaslúžia dostať sa do finále.

Tým sa majstrovstvá sveta 2014 končia s tímom, ktorý zápas od zápasu ukázal všetky svoje schopnosti. A Taliansko? Môžeme len dúfať, že sa mu to v roku 2018 vypomstí, v Rusku.