Zbohom, majstrovstvá sveta. Taliansko porazil Urugay

Potom, čo (nečakane, priznajme si to) porazil Anglicko 2: 1 a prehral (aj tu nečakane) proti Kostarike 0: 1, v zápase proti Urugayu bolo mnoho Talianov prilepených k obrazovkám so zatajeným dychom.

Porážka, ktorá je pre našich Azzurri, sa rovná odchodu z majstrovstiev sveta s veľkou horkosťou v ústach, najmä potom, čo sa v kvalifikácii ukázal oveľa lepší tím.

Na štadióne Natal sa objavili dva menej agresívne tímy, než sa očakávalo, keď je v stávke miesto na pokračovanie majstrovstiev sveta, aspoň v prvom polčase. Taliansko, ktoré začalo s dobrým rozdelením na ihrisko a s väčším držaním lopty s rešpektom k súperom. Okolo 21. minúty dostáva Balotelli žltú kartu, čo by vylučovalo jeho účasť v nasledujúcom zápase.
Prvý polčas sa končí 0: 0, ale s dobre rozloženým národným tímom na ihrisku as dobrým frázovaním, aj keď miestami trochu špinavými.
Prvých 10 minút druhého polčasu sa stáva veľmi málo, kým Marchisio neutrpí chybnú (alebo možno prehnanú?) Červenú kartu, ktorá ho núti ísť von pre údajný faul proti č. 17 z Uruguaja (Godín) a ktoré zaväzuje náš národný tím mať na ihrisku iba 10 hráčov.
V 70. minúte Prandelli robí zmenu a namiesto Immobileho púšťa Cassana, ktorý mu ponecháva ďalšiu možnú zmenu pre Azzurri.
V 80. rokoch dáva Uruguaj gól vďaka rohovému kopu. Gól strieľa z ramena Godìn.

Tým sa talianske preteky o majstrovstvá sveta 1: 0 končia s toľkou trpkosťou, mnohými akmi a mnohými butmi a veľkým sklamaním zo strany všetkých fanúšikov Azzurri.

Pozri tiež

Tragus piercing: Ako bolestivé môže byť najmodernejšie piercing do ucha

Piercingové mená: abeceda zdobenia tela

Tetovanie za ucho: nová zbraň zvádzania?

Čo sa stane teraz? Akonáhle sa skončia všetky zápasy tejto skupiny, všetky tímy zaradené do 16. kola na seba narazia a navzájom sa krížia. Napríklad: 2. klasifikovaný v skupine D bude hrať proti prvému klasifikovanému v skupine C a prvý klasifikovaný v skupine H sa stretne s druhým klasifikovaným v skupine G. Ťažké? Áno, možno trochu, zvlášť pre tých, ktorí dobre nežujú futbal, ale ubezpečujeme vás, že je to menej komplexné, ako sa zdá. Teraz, keď je Taliansko vonku, budete pokračovať v sledovaní majstrovstiev sveta? Pozývame vás, aby ste sa utešili pohľadom na niektorých najsexi futbalistov majstrovstiev sveta 2014.